Künye

Geliştiren: MGame Corporation - Noah System
Yayıncı: NTTGame
Oyun Türü: PVP
Platform: PC

Özellikler

"Knight Online" Parti sistemine dayalı, Kore'de başarılı olmuş ilk online oyundur. Bu oyunda Seviye atlama, eşya düşürme ve birinci sıraya çıkma gibi özellikler ön planda değildir. 'Knight Online'ı' başarılı ve özel kılan, parti kurarak oyuncuların birbirlerine yardım etmesi, beraber seviye atlaması , kendine has bir oyun tarzının olmasıdır. Knight Online'ın en büyük gücü muazzam savaşlarıdır.


Oyuncular insan ırkı olan El Morad ve Orc ırkı olan Karus milletlerinden birini seçmek durumundadır. Zafer için, her oyuncu kendi milleti ile birlikte hareket etmelidir.
Savaş sırasında kahraman olan oyuncu, kral tarafından bir ünvan ve ödül parası alacaktır. Ek olarak kahraman, bir kalenin lordu olur ve kaleyi yönetir.

Knight Online, MGame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilmiş ve NTTGame tarafından yayınlanan, çok oyunculu, devasa bir çevrimiçi rol yapma oyunudur. Dünyanın farklı bölgelerinde farklı şirketler tarafından ücretsiz (Free2Play) veya ücretli (Pay2Play) olarak hizmete sunulan Knight Online'ın toplamda seksenden fazla ülkede milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır.

Knight Online Parti sistemine dayalı, Kore'de başarılı olmuş ilk online oyundur. Bu oyunda Seviye atlama, eşya düşürme ve birinci sıraya çıkma gibi özellikler ön planda değildir. 'Knight Online'ı' başarılı ve özel kılan, parti kurarak oyuncuların birbirlerine yardım etmesi, beraber seviye atlaması , kendine has bir oyun tarzının olmasıdır. Knight Online'ın en büyük gücü muazzam savaşlarıdır.

Oyuncular insan ırkı olan El Morad ve Orc ırkı olan Karus milletlerinden birini seçmek durumundadır. Zafer için, her oyuncu kendi milleti ile birlikte hareket etmelidir.


Savaş sırasında kahraman olan oyuncu, kral tarafından bir ünvan ve ödül parası alacaktır. Ek olarak kahraman, bir kalenin lordu olur ve kaleyi yönetir.

Carnac DünyasıKızıl bir gökyüzünden iki mavi ay göründüğünde, ölü askerlerin ruhları yeryüzünün çatlaklarından yükselecek, cehennemden kaçan canavarlar sonsuz bir savaşı başlatacak ve Minark Ormanındaki yeşil sis perdesi aralandığı gün, uzun zamandır gizli kalmış sırlar kapısı açılacaktı.


Adonis' te GözyaşlarıGri gökyüzünden kızıl yağmurlar düşmeye başladığında, cennetten sürün edilen Cypher' ın çılgınca katliamı başladı.. Tanrılar, bu delilikten kurtulmak için kendilerine dua eden halka cevap vermediler. Bu hayatta kalmak için yapılan ürkütücü savaş tam 7 yıl sürdü. Tüm nehirler ve okyanuslar savaşçıların kanlarıyla doldu, taştı.. Bütün bunların ardından, bitmek bilmeyen bu savaşın hikayesi, annelerin dilinde şarkı haline geldi ve çocuklarına miras kaldı.


Cypher' in LanetiPiana Şövalyeleri, dünyanın diğer ucuna kadar Cypher' in peşinden gittiler. Onu, kendi şeytani büyüsünde yakaladılar.. Cypherin lanetli siyah kanı akıyordu. Şövalyeler Cypher' in etrafını sardılar ve ona Tanrı' nın kendisini yok edeceği söylenen yasak büyüyü yaptılar. Biraz zaman sonra, Cypher' in lanetli çığlıkları duyuldu.: "Bana kim zulmettiyse, siyah kan ile lanetlenecektir !" Aniden yeryüzünü bir ışık girdabı kapladı ve gökyüzü tekrar mavi olduğunda artık orada kimse kalmamıştı. Piana Şövalyeleri artık Ölüm Lordu Cypher ile beraber dünyanın diğer ucundaydılar. Zaman geçti ve şövalyeler yeni hayata başladılar. El Morad onlara, Cypher' in siyah kanını taşıyan bir sürü çocuk verdi. Bazı çocuklar vahşi doğaya sürüldüler, bazıları karanlık ve nemli bataklıklarda yaşamak zorunda kaldılar ve bazıları ise halktan gizlenerek şehirlerde yaşamaya çalıştılar. Bu lanetli çocuklara diğer insanlar, "Tuarek" adını verdiler.


Riding KnightSonsuz Savaş
İnsanlar, vücutlarında bulundurduklarına inandıkları şeytani enerjiye karşı kendilerini korumak için Tuarek' leri katlettiler. Hayatta kalan Tuarekler, El Morad dışına kaçmak zorunda kaldılar vebuzlarla kaplı Iskanz dağında, Karus ulusunu inşa ettiler. İki ulus 200 yıl boyunca savaş halinde kaldılar. İki ulus birbirlerinin topraklarını işgal etmek için değil, hayatta kalmak için savaştılar ! Oyuncular, bu iki ulustan birini zafere taşımak için bir seçim yapmalılar.

Üç boyutlu online oyunlar genelinde tüm dünyada yankı uyandıran ve ülkemizde de kısa zamanda yoğun ilgi ile karşılaşan Knight Online, günümüzde halen seksenden fazla ülkeden milyonlarca oyuncusu ile hayatını başarılı biçimde sürdürmektedir. 2004 yılında piyasaya sürüldüğünde ücretsiz olarak kullanılabilmesi ve alt seviye olarak nitelendirilebilecek grafiksel öğeleri nedeni ile başarısız ve geleceği olmayan bir yapım olarak nitelendirilmiş olsa da, yapımcıların gerçekleştirdikleri yerinde kararlar ve profesyonel satış stratejileri eşliğinde, oyun günümüze kadar gelmeyi ve gelişim sürecine devam etmeyi başarabilmiştir.

Knight Online içerisinde kullanıcıların tercih edebileceği iki ayrı grup bulunmaktadır. Kişiler insan ırkı olan El Morad ve orklardan oluşan Karus arasında seçim yaparak hangi tarafta savaşmak istediğini seçebilmektedir. Irk seçimi yapıldıktan sonra El Morad’ı seçen kişiler Barbarian, El Morad Male, El Morad Female ve Porutu, Karus’u seçenler ise Ark Tuarek, Tuarek, Wrinkle Tuarek ve Purt Tuarek karakterleri arasında seçim yapmak gerekmektedir. Kişilere bu denli farklı görünüş ve özelliklere sahip karakterlere sahip olma şansının sunulması, hem kişinin göz zevkine uygun karakterleri yöneterek rol yapma alanında başarı ve memnuniyet elde etmesini hem de devasa kabul edilebilecek kullanıcı sayısındaki savaşlarda birbirinden farklı görünüşlere sahip karakterler ile çeşitlilik yaratılmasını mümkün kılmaktadır. Savaşlarda almak istedikleri role göre Warrior, Priest, Mage, Rogue, Porutu ve Kurian uzmanlıklarından ana ve alt ırklara göre değişen olasılıklar ile seçimlerini yapan kişiler, bu kadim dünyaya ayak basmaya hazırdırlar.

 

 

 

Oyunun benzerlerine göre çok daha ayrıntılı dinamiklerinin bulunması, Knight Online’ı gerek kişisel gerekse takım savaşlarında bir adım öteye taşımaktadır. Kişiler teke tek olan düellolarında akıcı kontroller ile tecrübelerini birleştirerek başarıya ulaşırken, takım savaşlarında ise önceden belirlenmiş taktikler başarılı bir dizilim ve strateji ile galibiyeti getirebilecektir. Knight Online, kişiye çoğu ücretli oyunda bulamayacağı sosyal derinlik ve işlem çeşitliliğini sunarak, kullanıcılarından büyük bir beğeni ve takdir kazanmaktadır.

Knight Online’ı resmi sitesi üzerinden indirerek hesaplarını açan kişiler, başarılı yağımı tecrübe etmeye vakit kaybetmeden başlayabilmektedirler. Oyunda ücretli olarak sunulan ek özellikler için DurmaPlay kullanarak güvenli ve hızlı alışverişin keyfine varabilirsiniz. Knight Online Cash kısaca Knight Cash Satın Alımı gerçekleştirerek oyun içerisindeki NPoint’ lere rahatlıkla ulaşarak sanal satın alımlarınızı yapabilirsiniz. Bunun yanında Knight Online Goldbar ihtiyaçlarınız için de sunucu adı fark etmeksizin en uygun fiyatlar üzerinden Knight Online GB temini sağlayabilirsiniz. Güncel fiyatlarımız ile en ucuz Goldbar ve Knight Cash satın alan kullanıcılar, rakiplerine karşı avantaj sağlayabilecekleri her türlü eşyaya da rahatlıkla ulaşabilmektedirler. 

Copyright © 2014 Sitenin hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama ve alıntı yapılamaz !
Kullanıcı Sözleşmesi