Künye

Platform: PC

Bilgisayarlarin güç geçtikçe artan donanimsal güçleri, bilgisayar oyunlari gelistiricilerini ses ve görüntü açisindan daha zengin içerige sahip yapimlari hazirlama yoluna itmektedir.
Tüm bu ilerlemenin yaninda tarayici bazli basit oyunlar takipçi kitlelerini genisletmekte ve yeniliklere sahip olmayi sürdürmektedirler.
Her yastan insanlarin günlük kisa süreli bos zamanlarini eglenceli sekilde degerlendirmek için kullandigi bu oyun türleri, herhangi bir yükleme gerektirmedigi ve en basit bilgisayarlarda bile oynanabildigi için büyük bir kullanici kesimine hitap etmektedir.
Travian, bu tanima uyan son yillarin en fazla tercih edilen tarayici oyunlarindan birisi olarak dikkat çekmektedir. Sosyal aglar üzerinden yakaladigi basari ile kisa sürede tüm dünyaya yayilan oyun, yayin süresinin üzerinden uzun yillar geçmesine ragmen halen bünyesine yeni takipçiler katmayi basarmaktadir.
Yapimci kitlenin oyun içerigini zenginlestirici atilimlarda bulunmasi ve kullanicilarin ihtiyaçlari dogrultusunda düzenlemelere gitmesi dogrultusunda rakipleri ile arasindaki farkin kapanmasina izin vermeyen Travian’in daha uzun yillar boyunca aktif biçimde oynanacagi tahmin edilmektedir.

Travian’in mantigi belirli bir kasaba kurup zaman içerisinde gerek ekonomik gerekse askeri yönden gelismeler saglayarak düsmanlari alt etme ve yeni topraklar edinme üzerine kurulmus durumdadir. Roma, Galya veya Cermen ülkelerinden birisini seçerek kasabanizi bu dogrultuda hayata geçirebilir ve farkli ülkelerin sagladigi avantajlardan faydalanabilirsiniz. Her ne kadar basit bir tarayici oyunu gibi gözükse de zaman içerisinde gerçeklestirdiginiz ittifaklarin en ufak bir hatada kaybolabildigi ve hassas ekonomik dengelerin bir anda bozulabildigi tecrübe edildiginde, Travian’in detayli dinamikleri daha etkin biçimde anlasilabilmektedir.

Oyun içerisinde kazanilan altinlar ile farkli gelismelere ve teknolojilere sahip olunabilmektedir. Vakit kaybetmeden Travian dünyasinin tüm nimetlerinden faydalanmak ve savaslarda yenilmez olmak isteyen kisiler sitemiz yardimi ile Travian Gold paketlerini edinebilmektedirler.

Türkiye’de oldukça ilgi gören Travian bugün incelemek için konuğumuz oldu. Travian web tabanlı online bir strateji oyunudur. 2003 yılında oyunculara sunulan Travian dünya üzerinde oldukça ilgi gördü. 2005 yılında en iyi 2.web tabanlı online oyun seçildi. Türkiye’de oldukça çok hayranı olan oyun, hiçbir eklenti indirmeden oynanmaya imkan veriyor. Ayrıca oyunda birbirinden farklı özellikleri bulunan 3 farklı halk bulunuyor.

Travian’da köy kurabiliyoruz, birlikler yapıp bir toplu savaşlara katılabilir ve köyümüze binalar, üretim alanları v.b şeyler kurarak gelişiyoruz. Gittikçe güçlenen ordumuz ve bununla birlikte gelişen düşmanlar ile savaşlar yapıyoruz hatta bu işe birliklerimizide katıyor ve koskoca savaşlar haline getiriyoruz.

Travian web tabanlı oyunlara adını yazmış ve oldukça hayranı olan bir oyun. Travian’a birde video üzerinde görmek istiyorsanız aşağıdaki videomuzu izleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Copyright © 2014 Sitenin hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama ve alıntı yapılamaz !
Kullanıcı Sözleşmesi